Jak nosić makijaż nude?

1. Dobór odcienia


2. Krok po kroku


3. Makijaż nude na różne okazje


4. Najczęstsze błędy we wprowadzaniu makijażu nude


5. Produkty do makijażu nude


6. Podsumowanie

Dobór odcienia

Makijaż nude jest bardzo subtelny, ale wymaga odpowiedniego dobrania odcienia, tak aby wyglądał naturalnie i nie sztucznie. Najważniejsze jest zwrócenie uwagi na kolor swojej skóry i jej podton. Wybierając podkład, pamiętajmy, żeby dobierać go do koloru naszej twarzy, a nie ramion czy dekoltu. Wypróbuj kilka odcieni, zawsze w naturalnym świetle, najlepiej przy oknie lub na dworze. Pamiętajmy, że skóra zimna ma różowy podton, zaś ciepła – żółty lub oliwkowy.

Po dobraniu właściwego koloru podkładu, możemy przechodzić do reszty makijażu. Dobierzmy odpowiednie cienie, pomadki i pudry, tak aby były w tonacji z podkładem.

Krok po kroku

Po nałożeniu podkładu na całą twarz, możemy przechodzić do makijażu oczu. Wybieramy jasny cień do powiek, i nanosimy go na ruchomą powiekę. Na zewnętrznym kąciku oka nakładamy ciemniejszy cień i rozcieramy go pędzelkiem w głąb skóry. Na dolną powiekę możemy nałożyć delikatny eyeliner oraz tusz do rzęs.

Do malowania ust używamy najlepiej matowej pomadki, która utrzyma się na długo i nie będzie odznaczała się na szkle czy skórze podczas jedzenia lub picia. Oczywiście, przed nakładaniem pomadki, należy wysmarować usta balsamem lub lipstick primerem.

Na koniec dodajmy jeszcze odrobinę rozświetlacza na kości policzkowe i nos, dzięki temu nasza twarz nabierze blasku.

Makijaż nude na różne okazje

Makijaż nude to idealny wybór na wiele różnych okazji. Bez problemu można go nosić codziennie do pracy, szkoły czy na zakupy. Dzięki swojej subtelności, nadaje się również na ważne, formalne wyjścia. Warto wtedy jednak postawić na ciemniejszy eyeliner i cień do powiek, dodając bardziej wyrazistą oprawę oczom.

Najczęstsze błędy we wprowadzaniu makijażu nude

Największym błędem jest zbyt duża ilość produktów. Makijaż nude ma być subtelny i naturalny, a nie masywny i ciężki. Ważne jest także moczenie pędzla w wodzie przed aplikacją pudru lub cieni, dzięki temu unikniemy efektu kredy na twarzy. Innym błędem jest dobieranie źle koloru podkładu – musi on być idealnie dobrany do naszej skóry.

Produkty do makijażu nude

Do makijażu nude wystarczą podkład, puder, cienie, tusz do rzęs i pomadka matowa. Do tego warto kupić rozświetlacz i pędzelki do aplikacji produktów.

Podsumowanie

Makijaż nude to idealny sposób na naturalne podkreślenie piękna twarzy. Dobierając odpowiednio kolory oraz produkty kosmetyczne, możemy osiągnąć efekt niewidocznej warstwy na skórze. Ważne jest jednak, aby pamiętać o subtelności i umiarze w aplikacji produktów.

Sekcja FAQ

Czy makijaż nude nadaje się na różne okazje?

Tak, makijaż nude to bardzo uniwersalny styl, który można nosić zarówno na co dzień jak i na ważne wyjścia. Wystarczy dostosować intensywność do okoliczności.

Jak dobrać odpowiedni kolor podkładu do skóry?

Najważniejsze jest zwrócenie uwagi na kolor skóry i jej podton. Wybierając podkład, pamiętajmy, żeby dobierać go do koloru naszej twarzy, a nie ramion czy dekoltu. Dobierzmy kilka odcieni, zawsze w naturalnym świetle, najlepiej przy oknie lub na dworze.

Jakie produkty są potrzebne do makijażu nude?

Do makijażu nude wystarczą podkład, puder, cienie, tusz do rzęs i pomadka matowa. Do tego warto kupić rozświetlacz i pędzelki do aplikacji produktów.